Özgün İçerik Kontrolü Yapan Siteler

Bir wordpress blogunuz var ve siz dışarıdan yazı, makale, içerik satın alıyorsunuz ya da kendiniz kaleme alıyorsunuz. Peki bu içerikleriniz ne kadar özgün ? Ne derece kaliteli? Bunları hiç değerlendirdiniz mi? Sizlere bu yazı altında ücretsiz hizmet veren bazı siteleri tanıtacağım bu siteleri kullanarak içeriğinizin özgün olup olmadığını test edebilir ona göre düzenlemeler yapabilirsiniz.

Özgün İçerik Neden Önemli?

Güçlü arama motorlarından olan Google’ın SEO açısından en çok önem verdiği konulardan 1. sırada ÖZGÜN İÇERİK gelmektedir. Google’da üst sıralarda olmanın yolu, doğru, faydalı bir o kadar da özgün içerikler üretmekten geçer. Bu nedenle kopyası olmayan özgün içerikler üretmek her zaman fayda sağlar. Özgün içeriğin önemine WordPress’te Seo Uyumlu Yazı Nasıl Yazılır başlığında uzunca değinmiştik. Şimdi Özgün içerik kontrolü yapan araçları tanıyalım

PLAGIARISM CHECKER

Gayet başarılı işini hızlı yapan bir servis. Plagiarisma, ücretsiz olarak yazılarınızın kopya olup olmadığını özgün olup olmadığını anlamanıza yardımcı olan basit bir araç.

Gitmek İçin Tıklayın

Plagium

Ücretli versionu da bulunan bir servis. Derinlemesine analiz yaparak rakiplerini çok zorlayan bir servis. özgün makale testlerinde mutlaka denemeniz gerken bir site.

Gitmek için tıklayın

ThePenSters (ingilizce içerikli siteler için özgünlük testi)

İngilizce içerikli sitelerinize makale yazdırıyorsanız mutlaka buradan test etmelisiniz. rakiplerine göre daha kısıtlı bir alana hakimiyet hedefleyen free bir servis.

gitmek için tıklayın.

KOPYAKONTROL (Türk Girişim)

Türkiyede hizmet veren bir servis misafir kullanıcılar için 300 kelimeye kadar izin veriyor denemeye değer.

Gitmek için Tıklayın

Duplichecker

Ücretsiz servis. Karakter sınırlaması yapmadan üyeliksiz ücretsiz detaylı tarama yapan bir servis.

Gitmek için Tıklayın.

Diğer Başarılı Siteler:

https://edubirdie.com/plagiarism-checker

https://www.copyscape.com/

https://www.duplichecker.com/

Yazacağınız yazıların özgünlüğünün yanında SEO uyumlu olması gerekmektedir. Dilerseniz http://kodgunlugum.com/wordpresste-seo-uyumlu-yazi-nasil-yazilir/ başlığını inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Puan Verebilirsiniz
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

“Özgün İçerik Kontrolü Yapan Siteler” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.