WordPress Ücretsiz Yabancı Diller Eklentisi

Google gibi evrensel arama motorları sitelerinizdeki içeriği tarayarak tüm dünyanın arama sonuçlarına yansıtır dolayısıyla Sitenize her zaman bulunduğunuz ülkeden ziyaretçiler gelmez, tek bir dille yazdığınız yazı ve makalelerinizi, satışını yaptığınız ürünleri farklı dillerde anlaşılabilir kılmak için eklentilere ihtiyaç duyarız. Eğer wordpress siteniz varsa bu eklenti bu ihtiyaca çok iyi cevap veriyor diyebilirim.

Eklentimizin adı: GTranslate İngilizce, Fransızca, Almanca ve dünyada kullanılan tüm dillere çeviri sağlayan bu wordpress eklentisini test ettim ve sonuç gerçekten çok iyi, sayfa yenilemesi yapmadan sunucuya bir yük bindirmeden tüm içeriği hemen tercüme ediyor. Bu eklentiyle Yabancı ziyaretçilerinize içerik okuma konusunda mükemmel bir deneyim sunabileceksiniz.

Eklentiler -> Yeni Ekle yolunu izleyerek GTranslate yazıp hemen eklentiyi etkinleştirin. Ayarlar -> GTranslate altında eklentinin ayarlarını yapabilirsiniz. Görünmesini istediğiniz dilleri seçip kaydedin. Dil seçiminin nerede görünmesini istiyorsanız tema dosyanızda ilgili yere aşağıdaki kodu yapıştırın ve hemen önizleyin.

<?php echo do_shortcode('[gtranslate]'); ?>

Yabancı Diller Eklentisi GTranslate alakalı detaylar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Puan Verebilirsiniz
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.