[ERR] 1118 – Row size too large (> 8126) ÇÖZÜMÜ

[ERR] 1118 - Row size too large (> 8126). Changing some columns to TEXT or BLOB or using ROW_FORMAT=DYNAMIC or ROW_FORMAT=COMPRESSED may help. In current row format, BLOB prefix of 768 bytes is stored inline.

Bu mesajlar, tablo tanımının, tablonun InnoDB satır biçiminin gerçekte depolayamadığı satırlara izin verdiğini gösterir.

Bu mesajlar aşağıdaki durumlarda ortaya çıkar:

Eğer InnoDB’nin katı mod olan etkin ve eğer DDL deyimi yürütüldüğünde dokunuşlar tablo gibi CREATE TABLEya ALTER TABLE, o zaman InnoDB’nin bir yükseltecektir hatası bu mesajla
Eğer InnoDB’nin katı mod olan engelli ve eğer DDL deyimi tablo, dokunacak yürütüldüğünde gibi CREATE TABLEya ALTER TABLE, o zaman InnoDB yükseltecektir uyarı bu mesajla.
InnoDB katı modunun etkinleştirilip etkinleştirilmediğine bakılmaksızın , tablonun InnoDB satır biçiminin depolayamayacağı bir satır yazmaya çalışan bir DML ifadesi yürütülürse, InnoDB bu mesajla bir hata oluşturur

Navicat vb araçlarla ile sql import işlemi sırasında karşılaşılabilen standart hatalardandır.

ÇÖZÜM:
İlgili sql dosyası açılır, ROW_FORMAT=COMPACT; ifadesi varsa ROW_FORMAT=DYNAMIC; şeklinde değiştirmek sorunu çözecektir.

Bu İçeriğe Puan Verebilirsiniz
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.